JAK NIE PRZYTYĆ W ŚWIĘTA ? 6 RAD JAK NIE PRWYTYĆ PODCZAS ŚWIĄT !

niedziela, 24 grudnia 2017

dieta, odchudzanie, fit, zdrowe jedzenie, JAK NIE PRZYTYĆ W ŚWIĘTA , 6 RAD JAK, ŚWIĘTA fit, JAK NIE PRZYTYĆ W ŚWIĘTA ? 6 RAD JAK NIE PRWYTYĆ PODCZAS ŚWIĄT !,
grafika z https://www.foodiesfeed.com/

Dobre pytanie, prawda ? Co roku na stole zaraz obok potraw świątecznych powinnien być zapas leków na trawienie z apteki, a łóżka już poscielone tak żeby szybciej było się położyć.:)
Zapewne macie takie osoby w rodzinie, które potrafią powiedzieć ' o jej ale sie najadłem' po czym sięgają po dokładkę ! U mnie to było co roku pamiętam, że usprawiedliwieniem zawsze było ' są Święta' lub ' tyle się napracowałam trzeba wszystkiego spróbować' itp.
I trochę w tym prawdy... na wigilijnym stoje najczęściej pojawiają się potrawy, których nie jemy na codzień.
No to jak nie przytyć w Święta ? Oto 6 rad diety swiateczniej jak nie przytyć podczas Świąt, które według mnie każdy powienin mić gdzieś z tyłu głowy.


 1. MIĘTA NA ŚWIĄTECZNYM STOLE

  Skoro nasze polskie potrawy lubią być tłuste i ciężkostrawne to dobrze się zaopatrzyć w zioła. Od dziecka pamiętam miętę, która była zalecana na bóle żołądka.
  Taka herbatka z mięty może nam pomóc w ewentualnych bólach żołądka i ułatwić pracę żołądka po wielkiej świątecznej uczcie. Nie trzeba nawet czekać na bóle brzucha można sobie wypić miętę po posiłku tak aby w ogóle one nie nadeszły.
 2. PRZERWY W ŚWIĄTECZNYCH POSIŁKACH POMAGAJĄ ABY NIE PRZYTYĆ

Czasem po prostu nie mamy umiaru jemy,jemy i jemy... Podobno nasz mózg otrzymuje dopiero po 20 minutach informacje o tym że jesteśmy najedzeni. Przez 20 minut to można na prawdę dużo zjeść szczególnie jeśli nie mamy umiaru, a otaczamy sie pysznościami z każdej strony.. Jeżeli nie zjemy wszystkiego na raz to wcale nie bedziemy głodni... Dokładka nigdzie nie ucieknie ze stołu, a my możemy ponownie skosztować świątecznych rarytasów po małej przerwie. W taki sposob uda nam się nie przytyć w Święta X kilogramów i uniknąć zmeczenia z przejedzenia.

 1. GŁODÓWKA CAŁY DZIEŃ ŻEBY NIE PRZYTYĆ W ŚWIĘTA ?

  Dobrze wiemy ze głodnemu smakuje wszystko i to jeszcze lepiej... Jak jestesmy glodni to doslownie rzucamy się na jedzenie... Wiemy też, że zaleca się jeść kilka posiłków mniejszych dzinnie niż jeden obfity posiłek. No to czemu i tak na Święta czesto się ludzie głodzą cały dzień? No chyba nie dlatego bo chcą przytyć w Święta:)
 2. RUCH – SPALENIE CHOCIAŻ CZĘŚCI KALORII

  Jeżeli jest snieg i macie w rodzinie dzieci no to może lepienie bałwanka po deserze ?
  Spacer ? Ruch Wam dobrze zrobi po tych wszystkich 12 potrawach ze świątecznego stołu, warto też o tym pamiętać.:)
 3. ZDROWE ZAMIENNIKI

  Moim zdaniem dziś informacje, przepis są już na tyle łatwo dostępne, że z łatwością można znaleźć zdrowsze zamienniki na te nasze tłuściutkie potrawy. Bardzo trudno do tego przekonaś osoby starsze, ale zawsze możecie wyjść z inicjatywą i sami przygotować jakieś zdrowe potrawy. Z pewnością łatwiej będzie przekonać innych kiedy już zasmakują zdrowszej wersji nie odczuwając dużej różnicy w smaku.

 1. ROZSĄDEK TO NAJWAŻNIEJSZE ABY NIE PRZYTYĆ W ŚWIĘTA I NA CODZIEŃ

  Tak jak na co dzień tak i w Święta, pamiętajcie aby kierować się zdrowym rozsądkiem. W życiu trzeba dokonywac wyborów albo 2 kawałki ciasta albo 5 i ból brzucha z przejedznia.
  Te potrawy na prawdę nie uciekną, nie wyparują ze stołu co roku zostaje jedzenie po świętach mimo tych wszystkich łakomczuchów, którzy starają się zjeść to wszystko zanim wyparuje. Może po prostu 3 kawałek cista do kawy następnego dnia ? Warto mieć umiar i rozsądek w jedzeniu aby nie przytyć na Święta ale również na co dzień.
  Wesołych Świąt:)     

Prześlij komentarz

Dziekuje za komentarz.

© bez x pomyslu. Design by FCD.