DLACZEGO WARTO WYZNACZAĆ SOBIE CELE ? JAK REALIZOWAĆ POSTANOWIENIA? POSTANOWIENIA CELE NA 2017 ROK

piątek, 6 stycznia 2017

DLACZEGO WARTO WYZNACZAĆ SOBIE CELE ? JAK REALIZOWAĆ POSTANOWIENIA? POSTANOWIENIA CELE NA 2017 ROKNiedawno zaczął się nowy rok a razem z nim moje nowe cele. Mam nadzieje ze każdy z Was także przemyślał co chciałby zmienić w nowym roku. Warto sobie odpowiedzieć na pytanie : Dlaczego powinnam wyznaczyć sobie cele ?Odpowiedzi  na to pytanie może być kilka w moim przypadku jest to miedzy innymi :


1. bo chce wzbogacić moje cv,

2. bo patrzenie na zapisane cele motywuje do ich wykonania i o nich nie zapominam, a utrwalam patrząc codziennie na nie,

3. bo szkoda mi marnować czasu-CENNEGO z mojego życia na nic nie robienie,

4. bo życie jest jedno.
Jakie są wasze powody ?


Jeżeli chodzi o motywacje to jest rożnie raz lepiej raz gorzej, a jak sobie z tym poradzić tak aby było lepiej niż gorzej ?
Jak się zmotywować do wykonywania swoich celi :

1.      Pozbyć się myślenia ‘musze’ zamień je na ‘chce bo…‘ i ‘ja to zrobię bo jest to dla mnie ważne’


Skup się na rzeczach, które na prawdę chcesz osiągnąć i poważnie podchodzisz do ich wykonania. Wyobraź sobie co dana rzecz zmieni w Twoim życiu i nie myśl o trudach jakie są i będą na Twojej drodze, a o tym ze chcesz osiągnąć ten cel i wykonuj systematycznie zadania tak aby zbliż się do wyznaczonego celu. Jeżeli nie zależy Ci na danej rzeczy nie podejmuj się jej bo to się mija z celem. Jeżeli jest to tylko chwilowa zachcianka to pamiętaj, ze marnujesz swój cenny czas i energie. Skup się a na rzeczach dla Ciebie ważnych, a nie na rzeczach które chcesz mieć bo zobaczyłeś u znajomych.

 2.      Zdobądź odpowiednia wiedze na temat swojego celu i pomyśl co będzie jak go osiągniesz co się zmieni w Twoim życiu


Wyobraź sobie co będzie jak osiągniesz swój cel… poszerzaj wiedze na temat swojego celu, to ułatwi Ci drogę do jego osiągniecia. Przypuśćmy, ze chciałbyś kupić mieszanie ale nie masz 300 000 na koncie. Zdobądź odpowiednia wiedze na temat kredytu; ile potrzeba Ci wkładu własnego, jakie są koszty około kredytowe, jak poprawić zdolność kredytowa. Wyobraź sobie ze kupisz to mieszkanie, na kredyt ale kupisz. Co się zmieni w Twoim życiu ?

3.      Szukaj pozytywnych i przyjemnych stron w wykonywanych przez Ciebie zadań


Szukaj dobrych stron zamiast narzekać, ze czegoś nie lubisz i się poddawać.
Pozostańmy w temacie kredytów, wyobraź sobie ze przechodzisz przez proces kredytowy. Twoi znajomi tez by chcieli kupić nieruchomość na kredyt możesz już się z nimi podzielić przeżyciami i doświadczeniem w tym temacie to może im pomoc czy tez ułatwić drogę do uzyskania kredytu hipotecznego.
Jeżeli nie lubisz biurokracji, to pomyśl sobie ze jak już zgromadzisz wszystkie wymagane dokumenty i przejdziesz prze cały trud i godziny kolejek w urzędach to kolejne sprawy urzędowe będę już dla Ciebie coraz łatwiejsze.

4.      Nagradzaj się


Prawda jest taka, ze skoro pracujesz, ciężko bo nowe rzeczy nie przychodzą nam z łatwością to… to warto się za to nagradzać. To może być mała rzecz, ale nagradzaj się za ciężko prace - należy Ci się. Tylko nie nagradzaj się w momencie, kiedy przeleżysz poł dnia w łóżku przed komputerem siedząc na Facebooku…

WYZNACZENIE CELU >PLANOWANIE >REALIZACJA >CEL OSIĄGNIĘTY
Mam nadzieje ze skorzystaliście lub skorzystacie z tych informacji. Powodzenia w dążeniu do celi w 2017 roku ! 

1 komentarz

Dziekuje za komentarz.

© bez x pomyslu. Design by FCD.